Herbárium 

Život s bylinama / zdraví, krása, vůně a magie

V této části bych vám moc ráda představila svojí velkou vášeň a tou jsou bylinky. Zahrada "Na Roubence" je pro mě také zdrojem úžasného materiálu a bohatou inspirací pro tvorbu bylinných produktů a přírodní kosmetiky. Používám osvědčené receptury našich babiček, čerpám ze starých herbářů (např. Janča a Zentrich). Do tvorby se také promítají znalosti z aromaterapie a samozřejmě také zkušenosti z "pár leté" vlastní praxe. 

Skrolujte stále dál, protože reading je sexy. A můžete se dozvědět víc o bylinách Na Roubence, jaké pěstuju a jak vypadají, jaké produkty vyrábím a z čeho, znáte/ vyzkoušeli jste někdy aromaterapeutické tuhé parfémy?  

..vyrábím produkty z bylinek a přírodní kosmetiku

Hra barev, vůní a síla bylin. Vyrábět přírodní kosmetiku mi dělá opravdu radost. Od vzniku jednotlivého produktu po jeho konečnou podobu mi dává velký prostor pro kreativitu a zároveň příležitost uplatnit znalosti z více oblastí. Využívám znalosti aromaterapie. Kombinace bylin a vybraných esenciálních olejů podporuje léčivé účinky produktů. Ty působí zároveň na vaše tělo, duši a mysl. Nabízím balzámy na rty, krémy na ruce, šlehaná tělová másla. Obzvlášť oblíbený je balzám na rýmu a tuhé aromaterapeutické parfémy.   

... pro lahodné a zajímavé chutě, pohodové okamžiky a podporu zdraví vyrábím bylinkové čaje, sirupy nebo bylinné přírodní tinktury. Na dochucení pokrmů se velmi hodí bylinkové sole na vaření. Nabízím také vykuřovadla z místních bylin v kombinaci s cizokrajnými pryskyřicemi a dřevy.Alchymie vůní 

AROMATERAPEUTICKÝ tuhý parfém na bázi esenciálních olejů a extraktů z bylin. Je vyroben z čistě přírodních surovin. Harmonizuje tělo i mysl, působí příznivě na emoce a psychiku. Parfém se díky jemné a krémové konzistenci lehce nanáší na pulsní body, nezanechává žádné stopy a bambucké máslo zároveň vyživí a zjemní vaši pokožku. Praktická dózička se vejde i do kapsy, provonět se můžete kdekoli a kdykoli.

Složení: bambucké a kakaové máslo, esenciální oleje, extrakt z bylin, včelí vosk

AROMATERAPEUTICKÉ tuhé parfémy

KVĚTINOVÝ parfém, okamžitě vás zaujme, nedokážete se od něj odtrhnout a chcete se do něj celá obléknout. Originální omamná květinová vůně s osvěžujícími tóny limetky a dotekem máty vás povznáší, cítíte radost a máte chuť si začít hrát.

DŘEVITÝ parfém se vyznačuje zemitou, dřevitou vůní s lehce kořeněnými tóny. Pohladí vás a obejme, zároveň vás postaví do vlastní síly a při dalším nádechu osvěží mysl a probudí vaši zvědavost. 

Přírodní kosmetika a vybrané byliny 

Do kosmetiky používám macerát z bylin, které pěstuju Na Roubence. Pro péči o pokožku a její regeneraci využívám hlavně měsíček lékařský v kombinaci s růží, někdy přidávám také řepík a jitrocel. Pro uvolnění dýchacích cest, odhlenění a boj s viry se hodí tymián, mateřídouška, šalvěj a taky jitrocel, které jsou základními bylinami balzámu na rýmu.

Základem veškeré kosmetiky jsou přírodní oleje a másla, maceráty z bylin, osvědčené esenciální oleje. Některé produkty obsahují včelí vosk. Šlehaná tělová másla ho neobsahují. Jejich způsob zpracování zaručuje nadýchanou pěnovou konzistenci, která se při dotyku s pokožkou rozpouští.  

Tu si můžete podrobně prohlédnout jednotlivé produkty, jejich složení a použití ...

BALZÁM

používá se na rty a všechno suché na těle. Na popraskané koutky nebo jako víceúčelové mazání, které řeší různé kosmetické problémy. Výborně zvláčňuje a zjemňuje pokožku a chrání před popraskáním.
Léčivé účinky jsou podpořeny květy růže a měsíčku lékařského. Vůně je jemná, růže a citrusy, aby společně s bylinami podpořila léčivé účinky balzámu a dobrou náladu.
Složení: mandlový olej, kakaové máslo, včelí vosk, esenciální oleje.

RÝMA

Tento balzám je vhodný, když jste nachlazený a potřebujete uvolnit nos a dýchání při rýmě. Používá  se pod nos, vhodný je také na mazání na hrudník a spánky. Balzám je obohacený o bylinky a esenciální oleje pro podporu dýchání při rýmě. Hlavní bylinou je tymián (mateřídouška, máta) macerovaný v oleji. Účinek bylin je podpořený esenciálními oleji, např. rozmarýna, borovice, citron, citronový eukalyptus. 

Složení: bambucké máslo, olivový olej, včelí vosk, esenciální oleje.

ŠLEHANÁ MÁSLA TĚLOVÁ

RŮŽA je lehce roztíratelný, nadýchaný šlehaný krém. Velmi regenerační a výživný, pro své složení. Používá se na pokožku celého těla. Svým složením a konzistencí doporučuji také na obličej. 

Léčivé a regenerační účinky jsou podpořené květy růže. Vůně je intenzivní, růžová s dotekem citrusů. Příjemná pro tělo i vaše pocity.
Složení: kakaové a bambucké máslo, mandlový olej, esenciální oleje.

ŠLEHANÁ MÁSLA TĚLOVÁ

KOUZLO je jemný nadýchaný, šlehaný krém. Pokud máte suchou pokožku nebo si jen čas od času chcete dopřát skutečně výživnou bombu, pak tohle je správná volba. Použijte na celé tělo i jako krém na obličej. Zaručeně vyživuje a nechává hebkou pokožku. Vůně je příjemná a jemná.
Používat se může i jako výživná maska na vlasy. Doporučuji vetřít do navlhčených vlasů, promasírovat a nechat působit, co nejdéle. Je vhodné masku smýt.
Složení: bambucké máslo, meruňkový, jojobový a světlicový olej, esenciální oleje.

RUCE

Mazání pro výživu a regeneraci vašich rukou. Je jemný a snadno se roztírá. Po použití vytvoří na vašich rukách neviditelný ochranný film.
Léčivé účinky jsou podpořeny bylinami, měsíčkem lékařským, řepíkem,. Vyznačují se hojivými účinky na kůži, na různé oděrky, jizvičky, ale i na záněty. Vůni je svěží, spíše citrusová pro radost z používání.
Složení: kakaové máslo, olivový a mandlový olej, včelí vosk, esenciální oleje.

BALZÁM na rty višňový

používá se na rty a můžete si ho natřít i na tváře, lehce zbarvuje do červena. Zvláčňuje a regeneruje rty, chrání před popraskáním. 
Vůně je jemná, květinovo citrusová, pro lehký pocit a podporu dobré nálady. 
Složení: višňový olej, kakaové máslo, včelí vosk, esenciální oleje.

TUHÉ TĚLOVÉ MÁSLO

používá se na rty a všechno suché na těle. Na popraskané koutky nebo jako víceúčelové mazání, které řeší různé kosmetické problémy. Výborně zvláčňuje a zjemňuje pokožku a chrání před popraskáním.
Léčivé účinky jsou podpořeny květy růže a měsíčku lékařského. Vůně je jemná, růže a citrusy, aby společně s bylinami podpořila léčivé účinky balzámu a dobrou náladu.
Složení: mandlový olej, kakaové máslo, včelí vosk, esenciální oleje.

... stojím si za tím

Kosmetiku vyrábím v malé produkci, všechno ručně. Každý kousek mi od svého zrodu až po nalepení etikety několikrát projde pod rukama. Vše se snažím vyrábět s co největší péčí, podle svého nejlepšího vědomí. Používám kvalitní a prověřené suroviny, materiály. Vše předem zkouším sama na sobě a dobrovolnících z řad mých přátel. Při výrobě samozřejmě dodržuju základní pravidla hygieny, včetně zajištění maximální čistoty a kvality surovin, jejich uskladnění a používání. Tvoření kosmetiky, kompozice receptů, vůní a tak, mě opravdu baví a snad se část z mého nadšení dostane také přímo k vám. 


Reference

Terezy čaje jsou jako pohlazení. V každém doušku cítíte s jakou láskou a péčí byliny sbírala, sušila, míchala i balila. Každá směs je lahodná, vyvážená, jen jich nemá nikdy dost.

Eva Gabrielová Šeflová

Ve Vile

Šlehané tělové máslo RŮŽA ... péče, vůně, láska. Laskavá, hutná, silná, pečující. Chvilka jen pro mě. Na všechno, co usychalo a už nemusí čekat na péči.

Eva Martina Jelínková

Moving Station 

Klikněte a můžete začít psát. Quisquam est qui dolorem ipsum quia dolor sit amet consectetur adipisci velit.

Jméno Příjmení

Jméno firmy

... vybrané byliny z mojí zahrádky