AKCE Na Roubence

Na Roubence je jednak přírodní zahrada a především osobní prostor, kde bydlím a tvořím. Tento prostor příležitostně otvírám veřejnosti za konkrétním účelem. Kdy to je a co můžete Na Roubence zažít se právě dozvíte na následujících řádcích.. Kromě toho tady zveřejňuju, kde jinde se ještě můžete potkat s produkty vyrobenými Na Roubence (..a taky se mnou).   

Akvarel " Barvou v živé zahradě"

Termíny: 5., 6., 7. července 2024 (od 16-20 hod.)  

Intenzivní dílna akvarelu zaměřená na zážitek, vede Lenka Sýkorová (plzeňská malířka a grafička). Pojďte s námi nahlédnout do techniky akvarelu, co dokáže a jaké nástroje můžeme využívat. Nemusíte umět malovat, stačí, když máte chuť si hrát a objevovat, co vše se dá barvou vyjádřit. Pro více informací zde.

Víkend otevřených zahrad Na Roubence 8.-9. červen 2024

Otevřeno: 

Sobota od 13 do 18 hod. a neděle od 14 do 17.30 hod.

Co vás čeká: Komentované tematické prohlídky (jak na přírodní zahradu, proměna zahrady v čase, bylinkaření a jak na přírodní kosmetiku a lehce o stavbách našich předků). Pro dospělé a děti tvořivý workshop "přírodniny a papír". Posezení, odpočinek v zahradě "zahradní kavárna". Po oba dva dny ukázka tvorby z dílny Na Roubence, přírodní kosmetika a produkty z bylinek. Autorské šperky ze dřeva a květů, živé obrázky z lišejníků (Tereza Vágnerová).  Program 

Akvarel " Barvou v živé zahradě"

Termíny: úterý 30.4., 14.5., 11.6. 2024 (od 16-20 hod.)  a státní svátek 1.5. 2024 (od 10-18 hod.)

Intenzivní dílna akvarelu zaměřená na zážitek, vede Lenka Sýkorová (plzeňská malířka a grafička). Pojďte s námi nahlédnout do techniky akvarelu, co dokáže a jaké nástroje můžeme využívat. Nemusíte umět malovat, stačí, když máte chuť si hrát a objevovat, co vše se dá barvou vyjádřit. Pro více informací zde.

Grafika "Zahrada suchou jehlou" 

Termíny: 16. června 2024, od 10-18 hod.

Celodenní intenzivní grafická dílna v živé zahradě. S Lenkou Sýkorovou (plzeňskou malířkou a grafičkou) nahlédneme do tajů vzniku grafického listu od vlastního návrhu k samotnému tisku. Už v létě můžete vytvořit originální dárek nebo uměleckou PF pro vaše blízké. Pro více informací zde.


PROHLÍDKY ZAHRADY

V sezóně 2024 jsou možné prohlídky po předchozí domluvě emailem nebo telefonicky. Kontaktujte mě. 

8.-9. června 2024 Víkend otevřených zahrad.  Celorepubliková akce, kdy otvírám zahradu pro veřejnost. Program

Pro více informací k prohlídkám a programům čtěte níže.

AKCE NA MÍRU

Chtěli byste si udělat hezké odpoledne, den s přáteli, rodinou, přijet na stáž, výměnu zkušeností? Můžeme společně vymyslet program v hezkém prostředí, prostoru přírodní zahrady a historicky zajímavého místa.  

Pro více informací čtěte nížeTRHY

PLÁNOVANÉ NA ROK 2024

4. února Jarmark, masopust Černická náves, Plzeň

9. března Velikonční jarmark na zámku Hradiště                     (Blovice)

23. března Flér jarmark v Ejpovicích 

1. červen Slow market, Plzeň

5. července Chanovice, Den řemesel 


Pro více informací čtěte níže.

PROHLÍDKY ZAHRADY 

komentované prohlídky, programy

V průběhu sezony je možné navštívit zahradu po předchozí domluvě. Komentovaná prohlídka trvá přibližně 30 min. a pokud máte konkrétní dotazy, téma, které vás zajímá, může trvat i déle. Pro skupiny od 3 lidí v čase min. 2 hod. bych vám ráda nabídla program na míru (..podívejte se níže).  

Víkend otevřených zahrad (VOZ) - zahradu pravidelně otvírám v rámci celorepublikové akce. Mým záměrem je propagace přírodních zahrad, podpora života v našich zahradách a potkávání se s lidmi. Součástí bývají Více o projektu víkendu otevřených zahrad zde

VSTUPNÉ do zahrady je v rámci VOZ dobrovolné, v případě individuálních prohlídek je cena 

100 Kč za osobu (příp. výměnou za vaši práci:))

Otvírám zahradu dětem (pro skupiny od 6 do 20 lidí)

Můžete ke mně přijet na exkurzi, udělat si s dětmi školní výlet nebo pro skupinu přichystám program na míru (přírodní a zážitková pedagogika, enviromentální výchova, tvoření).

Doba trvání od 1 hod. do max. 3 hod. Cena se odvíjí od počtu lidí, doby trvání a náročnosti programu (od 70 Kč / žáka). 

PROGRAM NA MÍRU

Chtěli byste si udělat hezké odpoledne, den s přáteli, rodinou nebo přijet na stáž, výměnu zkušeností? Můžeme společně vymyslet program v příjemném prostředí přírodní zahrady a historicky zajímavého místa. 

​Nabízím oblasti jak na přírodní pěstování, přírodní zahrady, výroba přírodní kosmetiky, bylinných produktů, aromaterapie a vůně, pěstování byliny a jejich zpracování, hliněné omítky, sdílení zkušeností z rekonstrukce roubenky, práce na zahradě, vegetariánské vaření,  manuální tvořivé aktivity (mozaiky, výroba šperků, dekorace do interiéru i exteriéru), pohyb apod. 

Řekněte mi, co by vás z toho zajímalo, kolik času máte a pro kolik lidí. Ráda vám program vymyslím a připravím. Součástí programu může být také společné jídlo, drobné občerstvení. 

Doba trvání min. od 2 hod. Cena se odvíjí od počtu lidí, doby trvání a náročnosti programu. 

TRHY 

Pravidelně se účastním Flér jarmarku v Chrástu, který se pravidelně koná na jaře, na podzim a před Vánoci. Vidět jste mě mohli také na slow marketu v Plzni nebo na Víkendu o zahradách v DEPO2015.  

Účast na dalších trzích přijímám s radostí, dle aktuálních možností. 

WORKSHOPY

Workshopy jsou doplňující aktivitou Na Roubence. Často vznikají na základě poptávky zvenčí.. z potřeby učit se, sdílet a vyzkoušet si nové. Jejich obsah se přirozeně odvíjí od témat zahrada, přírodní pěstování, soběstačnost, tvoření, řemeslo. Zveme zkušené lektory, lidi, kteří rozhodně mají co dál předávat. Workshopy jsou pro menší skupiny, do 10 lidí.

​Cíle workshopů/co si účastníci odnášejí z workshopů?

  • ​zážitek příjemně stráveného času a dobré atmosféry

  • inspiraci a motivaci
  • dostatečné množství zaručených informací
  • praktické výstupy, vlastní výrobek, osvědčené recepty, postup

Reference

Roubenka je inspirativní místo, útulné, tvůrčí... pro setkávání jako stvořené. Místo ve kterém se žije, pracuje a tvoří zároveň. S krásnou zahradou. Semináře tam konané jsou přímo napojené na reálný život.

Mgr., BcA. Helena Šimicová Dientsbierová

Lektorka kundalini jógy

Ano, byl to příjemný den s mnoha informacemi, už peru ve vyrobeném prášku na praní a vydrhla jsem domácnost "tekutým pískem" z mletého vápence, za mě velká spokojenost!!

Ing. Hana Kudová 

Spokojené stavby