GRAFIKA "Zahrada suchou jehlou" 

Celodenní intenzivní grafická dílna v živé zahradě. S Lenkou nahlédneme do tajů vzniku grafického listu od vlastního návrhu 

k samotnému tisku. Už v létě můžete vytvořit originální dárek nebo uměleckou PF pro vaše blízké.


Termíny a čas

Neděle 16. 6. od 10-18 hod.Přihlášení

Prostřednictvím emailu: t.vagnerova@gmail.com  nebo prostřednictvím online formuláře

Děkujeme


Co nás čeká

Seznámení s technikou hlubotisku - suchou jehlou

Vytvoření grafického návrhu a kovové matrice 

s nápovědou okolní zahrady

Praktický tisk na hlubotiskovém lisu

Co si odnesete

Nahlédnutí do jedné z technik starého uměleckého řemesla

Několik grafických listů

Radost z tvoření

Lektorka

Mgr. Lenka Sýkorová, plzeňská výtvarnice/malířka a grafička

(více o lektorce viz níže) 

Cena workshopu 

3 200,-  Kč / 8 hod.

V ceně je zahrnutý výtvarný materiál, individuální přístup zkušené lektorky a výjimečné umělkyně zároveň. Drobné občerstvení, vegetariánský oběd. 

Záloha na kurz ve výši poloviny z celkové částky, je splatná do 7 dnů od přihlášení. Prosím uhraďte převodem na účet 224749125/0600 (do poznámky uveďte vaše jméno, termín kurzu). Doplatek kurzovného je možné doplatit v hotovosti na místě nebo poslat max. 2 dny před konáním kurzu.  

Místo konání kurzu

Workshopy budou probíhat v přírodní zahradě Na Roubence, nedaleko Plzně v Tymákově (8 km od Plzně). Mapa zde.

Zahrada je jako řeka, nikdy nevstoupíš do stejné zahrady. Můžete se těšit na jedinečné setkání s kvetoucí zahradou a jejími barevnými tóny v neopakovatelném čase. 

Místo je dostupné MHD - autobusem z Plzně, terminál Hl. nádraží do zastávky Tymákov, obecní úřad ( 20 min.) V případě příjezdu autem, možno parkovat před domem.  

Mgr. Lenka Sýkorová, plzeňská výtvarnice/malířka a grafička

"Záznamy zážitků, pocitů, ticha a tajemství okamžiku to jsou moje obrazy a grafiky. Mám ráda hru i náhodu, kterou mohu dál rozehrávat v několika jednoduchých tazích štětce, pastelky či rydla."

https://www.lenkasykorova.com, https://www.lenkasykorova.com/paintings

"Patří k druhu umělců, kteří skrze pozorování přírody našli klíč k jednotě technických prostředků aprocesu tvorby. Krajinu neuchopuje běžným zobrazováním či vnější nápodobou, ale zevnitř. V jejich kresbách se v jednom okamžiku protne umělecké gesto, reálné místo a čas. Ve výsledném bodě pak dostává "vše význam a všechno se podílí na jeho smyslu". Nejde jen o malování, ale i o život, jeho harmonii a krásu.

Matrice a různě velké papírové formáty nosí přímo do přírody a prožitý, zastavený okamžik ihned zaznamenává. Těmto zápisům říká důvěrně "Taková malá zátiší ze života".

Lenka maluje, jako když tančí. Tanec a různá pohybová cvičení, přináší do její práce pochopení vlastní tělesnosti, hlubší ponor a splynutí s přírodními cykly. Pomáhá jí též rovnovážně přenést volnou energii do uměleckého gesta ruky. Hlavním tématem Lenky S. je příroda. Jde o bytostné pochopení kvality přírody o intimní kontakt, dotek a záznam přírodních procesů." (I. Hucl)