LÉTO 2024 - AKVAREL  "Barvou v živé zahradě" 

Pojďte s námi nahlédnout do techniky akvarelu, co dokáže a jaké nástroje můžeme využívat. Workshop je vhodný pro malíře  i nemalíře, pro muže a ženy. Pro vás, kdo máte chuť si hrát a objevovat, co vše se dá vyjádřit barvami. Nabízíme cestu svobodné tvorby a experimentu v přírodní zahradě, příležitost propojení s místem, časem a životem v nás. Individuální přístup lektorky vás posune přesně podle vašich potřeb. 

Termíny a čas

5., 6., a 7. srpna 2024 

Od 16 – 20 hod.

Přihlášení

Prostřednictvím emailu: t.vagnerova@gmail.com  nebo prostřednictvím online formuláře

Pro přihlášení je potřeba uhradit zálohu. 

Děkujeme

Co nás čeká

Setkání s jedinečnou zahradou

Experimentální intenzivní dílna akvarelu zaměřená na zážitek

Nahlédnutí do magie techniky akvarelu

Naučíte se, jak zachytit akvarelem své oblíbené místo v přírodě  

Intuitivní propojení se zahradou, s jedinečným místem v neopakovatelném čase

Sbírání pocitů, vůní, záznamy nálady a zvuků

Návrat do časů her, dětského objevování a spontánnosti

Exkluzivita - malá skupinka lidí, individuální přístup a hledání nových cest pro každého z vás

Lektorka

Mgr. Lenka Sýkorová, plzeňská výtvarnice/malířka a grafička

(více o lektorce viz níže) 

Cena workshopu 

1 290,- Kč / 4 hod. 

Zvýhodněná cena: při přihlášení na 3 workshopy zaplatíte 3500,- Kč  

V ceně je zahrnutý výtvarný materiál, individuální přístup zkušené lektorky a výjimečné umělkyně zároveň. Drobné občerstvení. 

Záloha na kurz ve výši poloviny z celkové částky, je splatná do 7 dnů od přihlášení. Prosím uhraďte převodem na účet 224749125/0600 (do poznámky uveďte vaše jméno, termín kurzu). Doplatek kurzovného je možné doplatit v hotovosti na místě nebo poslat max. 2 dny před konáním kurzu.  

Storno podmínky: Záloha je vratná v případě zrušení workshopu ze strany realizátora a pokud se omluvíte z workshopu min. 14 dní před jeho konáním. Pokud zrušíte svojí účast  na workshopu min.  13 - 7 dní před jeho konáním, vrátíme vám 70% zálohy. Zrušení účasti 6 a méně dní před jeho realizací je záloha nevratná Můžete za sebe vyslat náhradu nebo zálohu použít pro další kurz Arte dílny s Lenkou Sýkorovou. 

Místo konání kurzu

Workshopy budou probíhat v přírodní zahradě Na Roubence, nedaleko Plzně v Tymákově (8 km od Plzně). Mapa zde.

Zahrada je jako řeka, nikdy nevstoupíš do stejné zahrady. Můžete se těšit na jedinečné setkání s kvetoucí zahradou a jejími barevnými tóny v neopakovatelném čase. 

Místo je dostupné MHD - autobusem z Plzně, terminál Hl. nádraží do zastávky Tymákov, obecní úřad ( 20 min.) V případě příjezdu autem, možno parkovat před domem.  

Mgr. Lenka Sýkorová, plzeňská malířka a grafička

"Záznamy zážitků, pocitů, ticha a tajemství okamžiku to jsou moje obrazy a grafiky. Mám ráda hru i náhodu, kterou mohu dál rozehrávat v několika jednoduchých tazích štětce, pastelky či rydla."

"Patří k druhu umělců, kteří skrze pozorování přírody našli klíč k jednotě technických prostředků aprocesu tvorby. Krajinu neuchopuje běžným zobrazováním či vnější nápodobou, ale zevnitř. V jejich kresbách se v jednom okamžiku protne umělecké gesto, reálné místo a čas. Ve výsledném bodě pak dostává "vše význam a všechno se podílí na jeho smyslu". Nejde jen o malování, ale i o život, jeho harmonii a krásu.

Matrice a různě velké papírové formáty nosí přímo do přírody a prožitý, zastavený okamžik ihned zaznamenává. Těmto zápisům říká důvěrně "Taková malá zátiší ze života".

Lenka maluje, jako když tančí. Tanec a různá pohybová cvičení, přináší do její práce pochopení vlastní tělesnosti, hlubší ponor a splynutí s přírodními cykly. Pomáhá jí též rovnovážně přenést volnou energii do uměleckého gesta ruky. Hlavním tématem Lenky S. je příroda. Jde o bytostné pochopení kvality přírody o intimní kontakt, dotek a záznam přírodních procesů." (I. Hucl)

https://www.lenkasykorova.com, https://www.lenkasykorova.com/paintings