top of page
10.7 (115).jpg

Herbárium 

V této části bych vám moc ráda představila svojí velkou vášeň a tou jsou bylinky. Zahrada „Na Roubence“ je pro mě také zdrojem úžasného materiálu a bohatou inspirací pro tvorbu bylinných produktů a přírodní kosmetiky. Používám osvědčené receptury našich babiček, čerpám ze starých herbářů (např. Janča a Zentrich). Do tvorby se také promítají znalosti z aromaterapie a samozřejmě také zkušenosti z „pár leté“ vlastní praxe.

IMG_9805.jpg

Vyrábím bylinkové sirupy, bylinné čaje a tinktury. Z přírodní kosmetiky vyrábím balzámy, krémy a tělová másla, sole do koupele. Vyrábím tuhé parfémy, aroma roll on a vykuřovadla.

Kosmetika_NaRoubence_vic produktů_edited.jpg

Produkty ze své zahrady se snažím vyrábět s co největší péčí, podle svého nejlepšího vědomí a svědomí. Používám vybrané a osvědčené suroviny a vše předem zkouším sama na sobě a dobrovolnících z řad mých přátel. Při výrobě samozřejmě dodržuju základní pravidla hygieny, včetně zajištění maximální čistoty a kvality surovin, jejich uskladnění a zpracování. Tvoření kosmetiky, kompozice receptů, vůní a tak, mě opravdu baví a snad se část z mého nadšení dostane také k vám.

IMG_20220618_150430.jpg

BALZÁM
používá se na rty a všechno suché na těle. Na popraskané koutky nebo jako víceúčelové mazání, které řeší různé kosmetické problémy. Výborně zvláčňuje
a zjemňuje pokožku a chrání před popraskáním. 

Léčivé účinky jsou podpořeny květy růže a měsíčku lékařského. Vůně je jemná, růže a citrusy, aby společně s bylinami podpořila léčivé účinky balzámu
a dobrou náladu. 

Složení: mandlový olej, kakaové máslo, včelí vosk, esenciální oleje.

 

RUCE 
Mazání pro výživu a regeneraci vašich rukou. Je jemný a snadno se roztírá. Po použití vytvoří na vašich rukách neviditelný ochranný film. 

Léčivé účinky jsou podpořeny bylinami, měsíčkem lékařským, řepíkem,. Vyznačují se hojivými účinky na kůži, na různé oděrky, jizvičky, ale i na záněty. Vůni je svěží, spíše citrusová pro radost z používání.

Složení: kakaové máslo, olivový a mandlový olej, včelí vosk, esenciální oleje.

 

Kosmetika_NaRoubence_ruce (2).jpg
IMG_20220619_182750.jpg

KOUZLO regenerační šlehaná másla  

Jemný nadýchaný, šlehaný krém. Pokud máte suchou pokožku nebo si jen čas od času chcete dopřát skutečně výživnou bombu, pak tohle je správná volba. Použijte na celé tělo i jako krém na obličej. Zaručeně vyživuje
a nechává hebkou pokožku.  Vůně je příjemná a jemná.  
Používat se může i jako výživná maska na vlasy. Doporučuji vetřít do navlhčených vlasů, promasírovat a nechat působit, co nejdéle. Je vhodné masku smýt. 
Složení: bambucké máslo, meruňkový, jojobový a světlicový olej, esenciální oleje.

RŮŽA
Lehce roztíratelný, nadýchaný šlehaný krém. Velmi regenerační a výživný, pro své složení. Používá se na pokožku celého těla. Svým složením
a konzistencí doporučuji také na obličej.
Léčivé a regenerační účinky jsou podpořené květy růže. Vůně je intenzivní, růžová s dotekem citrusů. Příjemná pro tělo i vaše pocity.
Složení: kakaové a bambucké máslo, mandlový olej, esenciální oleje.

bottom of page