AKCE Na Roubence

Na Roubence je jednak přírodní zahrada a především osobní prostor, kde bydlím a tvořím. Tento prostor příležitostně otvírám veřejnosti za konkrétním účelem. Kdy to je a co můžete Na Roubence zažít se právě dozvíte na následujících řádcích.. Kromě toho tady zveřejňuju, kde jinde se ještě můžete potkat s produkty vyrobenými Na Roubence (..a taky se mnou).   

PROHLÍDKY ZAHRADY

Aktuálně

10.-11. června 2023 Víkend otevřených zahrad

V sezóně 2023 jsou možné prohlídky po předchozí domluvě emailem nebo telefonicky. Kontaktujte mě. 

Pro více informací k prohlídkám a programům čtěte níže.

AKCE NA MÍRU

Chtěli byste si udělat hezké odpoledne, den s přáteli, rodinou, přijet na stáž, výměnu zkušeností? Můžeme společně vymyslet program v hezkém prostředí, prostoru přírodní zahrady a historicky zajímavého místa.  

Pro více informací čtěte nížeTRHY

Aktuálně

9. září 2023 Flér jarmark v Chrástu

listopad 2023 Vánoční flér jarmak 

v Chrástu

prosinec 2023 Adventní trh ve Zruči

Pro více informací čtěte níže.

PROHLÍDKY ZAHRADY 

komentované prohlídky, programy

V průběhu sezony je možné navštívit zahradu po předchozí domluvě. Komentovaná prohlídka trvá přibližně 30 min. a pokud máte konkrétní dotazy, téma, které vás zajímá, může trvat i déle. Pro skupiny od 3 lidí v čase min. 2 hod. bych vám ráda nabídla program na míru (..podívejte se níže).  

Víkend otevřených zahrad (VOZ) - zahradu pravidelně otvírám v rámci celorepublikové akce. Mým záměrem je propagace přírodních zahrad, podpora života v našich zahradách a potkávání se s lidmi. Součástí bývají Více o projektu víkendu otevřených zahrad zde

VSTUPNÉ do zahrady je v rámci VOZ dobrovolné, v případě individuálních prohlídek je cena 

100 Kč za osobu (příp. výměnou za vaši práci:))

Otvírám zahradu dětem (pro skupiny od 6 do 20 lidí)

Můžete ke mně přijet na exkurzi, udělat si s dětmi školní výlet nebo pro skupinu přichystám program na míru (přírodní a zážitková pedagogika, enviromentální výchova, tvoření).

Doba trvání od 1 hod. do max. 3 hod. Cena se odvíjí od počtu lidí, doby trvání a náročnosti programu (od 70 Kč / žáka). 

PROGRAM NA MÍRU

Chtěli byste si udělat hezké odpoledne, den s přáteli, rodinou nebo přijet na stáž, výměnu zkušeností? Můžeme společně vymyslet program v příjemném prostředí přírodní zahrady a historicky zajímavého místa. 

​Nabízím oblasti jak na přírodní pěstování, přírodní zahrady, výroba přírodní kosmetiky, bylinných produktů, aromaterapie a vůně, pěstování byliny a jejich zpracování, hliněné omítky, sdílení zkušeností z rekonstrukce roubenky, práce na zahradě, vegetariánské vaření,  manuální tvořivé aktivity (mozaiky, výroba šperků, dekorace do interiéru i exteriéru), pohyb apod. 

Řekněte mi, co by vás z toho zajímalo, kolik času máte a pro kolik lidí. Ráda vám program vymyslím a připravím. Součástí programu může být také společné jídlo, drobné občerstvení. 

Doba trvání min. od 2 hod. Cena se odvíjí od počtu lidí, doby trvání a náročnosti programu. 

TRHY 

Pravidelně se účastním Flér jarmarku v Chrástu, který se pravidelně koná na jaře, na podzim a před Vánoci. Vidět jste mě mohli také na slow marketu v Plzni nebo na Víkendu o zahradách v DEPO2015.  

Účast na dalších trzích přijímám s radostí, dle aktuálních možností. 

WORKSHOPY

Workshopy jsou doplňující aktivitou Na Roubence. Často vznikají na základě poptávky zvenčí.. z potřeby učit se, sdílet a vyzkoušet si nové. Jejich obsah se přirozeně odvíjí od témat zahrada, přírodní pěstování, soběstačnost, tvoření, řemeslo. Zveme zkušené lektory, lidi, kteří rozhodně mají co dál předávat. Workshopy jsou pro menší skupiny, do 10 lidí.

​Cíle workshopů/co si účastníci odnášejí z workshopů?

  • ​zážitek příjemně stráveného času a dobré atmosféry

  • inspiraci a motivaci
  • dostatečné množství zaručených informací
  • praktické výstupy, vlastní výrobek, osvědčené recepty, postup

Reference

Roubenka je inspirativní místo, útulné, tvůrčí... pro setkávání jako stvořené. Místo ve kterém se žije, pracuje a tvoří zároveň. S krásnou zahradou. Semináře tam konané jsou přímo napojené na reálný život.

Mgr., BcA. Helena Šimicová Dientsbierová

Lektorka kundalini jógy

Ano, byl to příjemný den s mnoha informacemi, už peru ve vyrobeném prášku na praní a vydrhla jsem domácnost "tekutým pískem" z mletého vápence, za mě velká spokojenost!!

Ing. Hana Kudová 

Spokojené stavby